חיפוש מוזאונים

'עולם הולך ונעלם' - תיעוד בעלי חיים נדירים

צילום: רועי גליץ
תערוכת צילומים מהעולם - של צלם הטבע רועי גליץ
24.12.2016
11.02.2017

ניהול אומנותי: גלית קוסובסקי מזרחי

המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מציג תערוכה של צלם הטבע, רועי גליץ- 'עולם הולך ונעלם' - תיעוד צילומי של בעלי חיים נדירים. הפתיחה ב- 24 בדצמבר.

 

רועי גליץ הוא צלם טבע מוביל בארץ ועטור פרסים בתחרויות בינלאומיות. שני הפרסים האחרונים שקיבל הוענקו לו בנובמבר 2016 בתחרות בינלאומית בארה"ב, על צילומים שערך באנטארקטיקה

בתערוכה יוצגו 70 צילומים שיעסקו בצילום בעלי חיים נדירים בעולם, התערוכה מעלה את המודעות לשינויי האקלים והסיפורים האישיים של בעלי החיים שמצויים בסכנת הכחדה. הצילומים בתערוכה מראים את בעלי החיים אותם פוגש רועי גליץ במסעותיו על פני הגלובוס: דובי קוטב בשפיצברגן, דובים חומים מקמצ'טקה, פינגווינים מאנטארקטיקה, אריות מטנזניה וגורילות מאוגנדה.

 

לאחרונה, זכה גליץ בפרסים יוקרתיים בשתי תחרויות בינלאומיות לצילום. בנובמבר 2016 זכה גליץ בשני פרסי ציון לשבח בתחרות בינלאומית בארה"ב,  "International Awards Competition Windland Smith Ric 2016", שמקיים מגזין הטבע Nature’s Best" Photography". הפרסים ניתנו לו בשתי קטגוריות: "תשוקת הקוטב" ו"צילום נוף". שתי התמונות הן מתוך מסעו האחרון של גליץ לאנטארקטיקה. בצילום אחד מצולם פינגווין מאכיל גוזל בסופת שלג קשה ובשני מצולם קרחון עצום ועליו פינגווינים על רקע השקיעה. בתחרות השתתפו 20 אלף צילומים מ- 51 מדינות. צילומים אלו יוצגו בתערוכה בה 129 צילומים של צלמי טבע מכל העולם.

 

באוקטובר 2016 הוא זכה גליץ בציון לשבח בתחרות צילום בינלאומית "2016Siena International Photography Awards ". הפרס ניתן לו על צילום דובת קוטב לבנה עם כלב ים בפיה, שניות אחרי שהיא צדה אותו. כלב הים ניצוד לאחר שהדובה משכה אותו מפתח שיצרה בקרח במרכזו של פיורד קפוא. הצילום המרהיב התבצע לאחר מעקב של חמישה ימים בתנאי שטח קשים בשלג באי שפיצברגן, סמוך לקוטב הצפוני. בתחרות הצילום היוקרתית השתתפו 50 אלף צילומים מ-127 מדינות וטקס הענקת הפרסים התקיים בסיינה שבאיטליה. פרס זה הוא השני בו הוא זוכה גליץ בתחרות זו, אחרי שבשנה שעברה זכה בציון לשבח, עם צילום מטנזניה של צ'יטה (ברדלס) במרדף אחרי צבי.

 

גליץ אומר, כי הצילום שלו נועד להגביר את המודעות לבעלי החיים הנדירים העומדים בסכנת הכחדה וכי הוא מקווה שדובי הקוטב יצליחו לשרוד עוד שנים רבות. הוא מבטיח להמשיך להגיע מדי שנה לאזור הקוטב ולצלם אותם, כפי שהוא עושה בשנים האחרונות. "אני מצלם מתוך אהבה גדולה לצילום ולטבע. אני משתדל לשקף את השגרתי והיומיומי בצורה מיוחדת ושונה, שתאפשר לראות את העולם כפי שאני רואה אותו, כמקום מדהים ומיוחד. אני נהנה לצלם הכול ובעיקר טבע ובעלי חיים". גליץ מוסיף "הצילום מתחיל בדמיון וממשיך בתזמון מושלם וניצול הזדמנויות. הצילום שלי גם מתבסס על היכרות מעמיקה של טכניקה, ציוד וידע בצילום. אני חי ונושם את עולם הצילום" אומר גליץ.