חיפוש מוזאונים

תערוכה חדשה במוזיאון הפתוח בתפן לרגל 70 שנה למדינת ישראל

תערוכה חדשה במוזיאון הפתוח בתפן לרגל 70 שנה למדינת ישראל
70 שנה למדינת ישראל
09.04.2018

תערוכה חדשה במוזיאון הפתוח בתפן

לרגל 70 שנה למדינת ישראל

 

המוזיאון הפתוח בתפן, מציין 70 שנים למדינת ישראל בתערוכת צילומים חדשה, המציגה צילומים שליוו את תהליכי בנייתה של המדינה, בשנים 1947-1953 ומתבססים על מאגר דימויים מארכיון האוצר התמונות הלאומי.

 

מהצילומים עולה נושא רב התרבותיות שמלווה את המפעל הציוני. פסיפס עשיר של אנשים מתרבויות שונות, שנקלטו בישראל ויצרו יחדיו במגוון תחומים ובהתיישבות בארץ.

התצלומים מתארים- רגעי ילדות, תרבות וחיים בעיר הקטנה הנבנית, עיסוק במלאכות כפיים ועבודה עברית, רגעים מחיי היומיום, ולצדם רגעים בעלי משמעות היסטוריית כמו טקס הכרזת המדינה ועוד.

 

התערוכה מתבוננת במבט אופטימי ציוני וייצוגי - על רגעים של פשטות ותום, ומבליטה את האסתטיקה המלווה את החיים בארץ מתוך חיי היומיום.

 

רותי אופק, אוצרת התערוכה, אומרת: "התצלומים מהווים ביטוי ויזואלי לקשיים ולהישגים של השנים הראשונות בארץ ישראל - שנים של מאבק לצד שמחת העצמאות, ימים של קרבות לצד עלייה המונית, חבלי קליטה ועבודה קשה בבניין הארץ לצד יצירה וחיי תרבות. התערוכה מביאה את הטעם המיוחד של החיים בשנים הראשונות, בהן עוצבה דמותנו הלאומית ומאפשרת להבין ולחוות את התהליכים והשינויים שעברה החברה בישראל בכל תחומי החיים".

 

 

ביום העצמאות, 19 באפריל, מזמין המוזיאון הפתוח בגן התעשייה בתפן את הקהל הרחב לביקור ללא תשלום!

זו מסורת רבת שנים שמנהיג יוזם גני התעשייה והמוזיאונים, התעשיין סטף ורטהימר, מלוחמי הפלמ"ח, שבחר להקים את גני התעשייה בפריפריה, כתפישה ציונית לחיזוק הגליל והנגב!