הזמנה לשיח גלריה

ורדה יתום- פסלים
המוזיאון המארח

הכי רחוק מתל אביב


שיח גלריה עם האמנית ורדה יתום


 


במוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן


 


שבת, 14 במרץ בשעה 11:00


מוזמנות למפגש נשי בין שתי לערב,  בתערוכתהשלהאמניתסאשהסטויאנוב "ציורבשתיוערב"  עם אוצרת התערוכה רותי אופק והאמנית סאשה סטויאנוב


המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מזמין למפגש ושיח אמנותי עם האמנית ורדה יתום בתערוכתה "הכי רחוק מתל אביב", אוצרת: רותי אופק, בשבת, 14 במרץ, בשעה 11:00.


 


מפגש אמנותי ויצירתי בתערוכתה המרשימה של האמנית ורדה יתום, אחת מעשרת הפסלים הקרמיים הטובים בעולם, אשר מציגה בארץ ובחו"ל, אך חוזרת תמיד אל הגליל, מפסלת ומתגוררת בקיבוץ סאסא. בתערוכה חמש סדרות חדשות, שנוצרו בשנים האחרונות. יצירתה של יתום מתאפיינת במבנה סדרתי, כאשר כל סדרה עוסקת בנושא מסוים, אך כל פסל עומד גם כיצירה בפני עצמה. החיבור בין הפסלים לסדרה, יוצר משמעות נוספת וחדשה. כל אחת מהסדרות מרתקת בהתפתחותה, ובצירוף בין יצירה ליצירה, כך שנוצר מיזוג של מרכיבי הסדרה, המביע משמעות חדשה שלא באה לידי ביטוי ביחידה בודדת.


 


אוצרת התערוכה רותי אופק: "סדרת הפסלים התלויים המוצגים בתערוכה, הינם מייצבים בחלל, העוסקים בנושא המרכזי ביצירתה של ורדה יתום- דמות האדם. המייצבים הפיסוליים יוצרים אינטראקציה מיוחדת בין יצירות האמנות של יתום לבין הקהל. היצירה בסדרות, יוצרת מעין הקבלה בין החיים מחוץ לסטודיו, בחברה הקיבוצית, לבין מה שנוצר בין כתליו. ורדה יתום אינה משתייכת לזרם אמנותי כלשהו באמנות הישראלית. היא אמנית עצמאית בעלת חשיבה ביקורתית ועשייה רבת שנים. השימוש שלה בחומר שומר על צביונו ועל אף העיבוד שלו, הוא לעולם לא מתיימר להיות מה שאינו. החומר נשאר חומר, על החספוס שבו ועם טביעת האצבעות של האמנית".


 


ורדה יתום- ילידת 1946, חולון, חיה ועובדת בקיבוץ סאסא.


בעלת תואר שני בפיסול, אוניברסיטת אלפרד, ניו-יורק, לימודי תולדות האמנות ופילוסופיה באוניברסיטה העברית ירושלים, לימודי אמנות מודרנית ופילוסופיה, אוניברסיטת אשלנד, אורגון, לימודי ספרות ואמנות, אורנים המכללה האקדמית לחינוך, קורס יציקת זכוכית בית בנימיני תל אביב. לימדה, חינכה וריכזה מגמת אמנות בבית הספר ופנימיית "מקיף אנה פרנק" בקיבוץ סאסא וכן לימדה פיסול קרמי במחלקה לאמנות אורנים. הציגה במגוון תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.


 


מחיר: 45 ₪ לאדם.


מספר המקומות מוגבל.


 


להזמנות- המוזיאון הפתוח גן התעשייה תפן     04-9109609    , 04-9872022, www.omuseums.org.il