רגע לפני סיום התערוכה- מפגש ושיח גלריה בתערוכתה של סשה סטויאנוב

מפגש ושיח גלריה בהיבט צילומי
המוזיאון המארח

    "ציור בשתי וערב" - מפגש ושיח גלריה


בהשתתפות האמנית, סאשה סטויאנוב


רותי אופק- אוצרת התערוכה,     תמר הורביץ ליבנה- אוצרת משנה,


נעמה חייקין - אוצרת המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל חי


 


22 ביוני 2013, יום שבת בשעה 12:00


המוזיאון הפתוח בתפן


 


המוזיאון הפתוח בתפן מקיים שיח גלריה בתערוכתה המרגשת, של האמנית סאשה סטויאנוב


המוצגת בתפן, בה שטיחי קיר ענקיים ואמנותיים, מוצגים בחלל המוזיאון וחושפים את גוף יצירתה הגדול של סטויאנוב.


 


במפגש שיתקיים בשבת 22 ביוני בשעה 12:00, ייקחו חלק אוצרת התערוכה רותי אופק, אוצרת המשנה תמר הורביץ ליבנה ואוצרת המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל חי נעמה חייקין.  שיח הגלריה יעסוק ביצירתה של סטויאנוב מנקודת מבט צילומית ויעמיק בצד המעשי של יצירתה במלאכת האריגה העתיקה. האמנית סאשה סטוינוב מציירת את הדימויים, טווה בגלגל הטוויה צמר כבשים טבעי לחוטים, מעניקה לחוטים את צבעוניותם ואורגת בשתי וערב על נול ענק עשוי עץ המוצב בביתה, יצירות אמנות מרהיבות וכמו בצילום "מקפיאה" את הרגע.


 


תערוכתה של סטויאנוב מעניקה משמעות מחודשת לערכים של עבודה, דיוק, סבלנות ואיכות. היכולת הווירטואוזית של מעשה האריגה הופכת את שטיח הקיר ליצירת אמנות גדולה ומרשימה.


 


אוצרת התערוכה רותי אופק, בחרה להציג שלושה עשר שטיחים גדולי ממדים שאורכם מגיע


ל- 8 מ' ומשלבים אמנות ואוּמנות (Art &Craft    ). סטויאנוב משתמשת בטכניקה עתיקת יומין ליצירת עבודות אמנות עכשוויות, המבטאות דילמות אנושיות וחברתיות של העולם המודרני, שהיא חיה ויוצרת בתוכו.


 


רותי אופק, אוצרת התערוכה אומרת: "השטיחים הענקיים של האמנית סאשה סטויאנוב, משלבים עשייה אוּמנותית ומעוררים התפעלות. החומר, חוטי הצמר הצבועים והטכניקה של האריגה, משרתים כל כולם את הרעיון והמחשבה האמנותיים. הדימויים האישיים ועם זאת אוניברסליים והביצוע המקצועי המוקפד של השטיחים, משתלבים זה בזה ליצירה אמנותית ייחודית, החריגה מאוד בנוף האמנות בת זמננו. חוטי הצמר הצבועים בגוונים מונוכרומיים, המשולבים בסוגי חוטים נוספים, העשויים בטכניקת האריגה של דורי דורות, יוצרים גוונים עדינים, טקסטורות, מעברי אור וצל ויצירת אשליית תלת מימד מפוסל ומשרתים את הקונספט והחשיבה האמנותית של סטויאנוב".


 


מחיר השתתפות בשיח גלריה: 45 ₪ לאדם.


מספר המקומות מוגבל.


להזמנה מראש - המוזיאון הפתוח בתפן - 04-9109609, 04-9872022 www.omuseums.org.il